Porady

Derma roller, czyli jak usprawnić produkcję kolagenu w skórze?

paź 06, 2017 przez

Zatrzymaj czas i zapomnij o pierwszych oznakach starzenia się skóry. Sprawdź, jak ją odżywić i przyspiesz syntezę kolagenu. Pomoże Ci w tym derma roller.

Derma roller (czasem błędnie określany również jako „dermo roller”) to nowoczesny i bardzo popularny sposób na pielęgnację i odmłodzenie skóry. Zabiegi kosmetyczne wykonuje się za pomocą specjalnego narzędzia zarówno w salonach, jak i w domowym zaciszu – wystarczy wcześniej zakupić mniejszą wersję urządzenia.

Derma roller

Derma roller – co to takiego i dla kogo jest przeznaczony?

Derma roller to remedium dla wszystkich, którzy chcą odżywić swoją skórę oraz pobudzić wytwarzanie w niej kolagenu. Działanie zabiegu sprowadza się ponadto do redukcji przebarwień naskórka i poprawy napięcia, grubości oraz jędrności skóry, dzięki czemu wygląda ona zdrowiej i bardziej estetycznie. Na derma roller powinnaś się zdecydować także w sytuacji, jeśli dokuczają Ci takie problemy, jak obecność rozstępów czy cellulitu. Derma roller w domu bywa wykorzystywany do usuwania zasinień pod oczami i redukcji bądź usuwania blizn potrądzikowych.

Derma roller – jak działa?

Derma roller swoje działanie opiera na bardzo prostych mechanizmach, co bez wątpienia jest w dużej mierze gwarancją jego skuteczności. Zabieg derma rollerem polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych substancji aktywnych (które uprzednio zostały dostosowane do potrzeb i problemów skórnych danego pacjenta) za pomocą 500 cieniutkich igiełek. Takie postępowanie gwarantuje, że środki odżywcze i lecznicze dostaną się bezpośrednio do skóry właściwej, co znacząco zwiększa efektywność derma rollera. W wyniku mikronakłuć w skórze powstaje zaplanowany stan zapalny, co z kolei skutkuje zintensyfikowaniem procesów naprawczych naskórka. Dzięki temu stymulowane są procesy gojenia, a produkcja kolagenu zwiększa się.

Derma roller a skuteczność zabiegu

Zabiegi wykonywane derma rollerem często są porównywane do mezoterapii igłowej. Różnica między nimi polega głównie na tym, że derma roller jest metodą znacznie wydajniejszą. Wystarczy wspomnieć, że w ciągu 10 minut terapii, urządzenie tworzy około 500 000 kanalików. Właśnie to pozwala na szybkie działanie substancji aktywnych. Co więcej, przy skorzystaniu z derma rollera powstałe kanaliki są głębsze, co pozwala na lepsze odżywienie i usprawnienie produkcji kolagenu, a to przecież jeden z najważniejszych składników skóry, który reguluje jej gęstość, jędrność i elastyczność. Warto dodać, że kolagen stanowi około 60% wszystkich białek skóry.

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami zabiegi derma rollerem podwyższają penetrację składników aktywnych nawet do 100 000 razy. Najczęściej do tkanki podskórnej wprowadzane są następujące substancje: witamina C, witamina A, kwas hialuronowy, L-karnityna lub kofeina.

Dermaroller

Derma roller – jak używać?

Pojedynczy zabieg rollowania w domu powinien trwać około 2-3 minuty, choć w salonach może trwać to dłużej. Wcześniej jednak należy skórę dokładnie oczyścić i wysuszyć. Najczęściej wykonuje się 3- 6 zabiegów, co 2 – 5 tygodni. Pamiętaj także o przeciwwskazaniach do użycia derma rollera. Jeśli zauważysz wystąpienie u siebie stany zapalne i podrażnienia, alergię skórną, trądzik różowaty lub choroby skóry, powinnaś odczekać, aż objawy miną, a skóra zregeneruje się. Dopiero wtedy można bezpiecznie wykonać zabieg.

Print Friendly