Porady

Depilacja – wybierz najlepszą metodę dla siebie!

cze 29, 2017 przez

Golimy pachy, nogi, wąsik. Chcemy być gładkie i pachnące, dlatego potrzebujemy sprawdzonych i bezpiecznych metod depilacji. Przetestuj je na sobie!

Krem do depilacji

Wybierz rodzaj depilacji odpowiedni dla Ciebie

Niżej wymienione metody depilacji są dość skuteczne, nieinwazyjne, łatwe do przeprowadzenia i niedrogie. Niektóre znich mają jednak swoje wady – nie są zbyt trwałe, mogą powodować wrastanie włosków, co utrudnia przeprowadzanie kolejnych zabiegów. U wielu osób użyte produkty, np. kremy, mogą powodować alergię lub podrażnienia, dlatego wybierz odpowiedni sposób depilacji tylko dla Ciebie.

Golenie maszynką

Najszybszą metodą depilacji jest oczywiście golenie maszynką. Trochę wprawy, odrobina pianki i potrzebujesz jedynie kilka chwil, by pozbyć się niechcianych włosków właściwie z każdego zakamarka ciała. Ten sposób może sprawdzić się u właścicielek słabych i jasnych włosków, natomiast nie jest efektywny przy usuwaniu zbędnego owłosienia u brunetek czy szatynek, które często mają mocniejsze i grubsze włosy. Na ich skórze efekt depilacji zwykłą maszynką będzie utrzymywał się tylko przez dzień lub dwa.

Depilator

O wiele skuteczniejszą metodą usuwania owłosienia jest skorzystanie z depilatora. Dobry depilator do nóg, pach i okolic bikini bez trudu kupisz w sklepach AGD lub w Internecie. Depilację tym urządzeniem przeprowadzisz w miarę szybko w zaciszu swojej łazienki. Rozważając zakup depilatora, wybierz ten, który gwarantuje najmniej bolesny zabieg. Idealnie sprawdzi się urządzenie np. z masująco-chłodzącą nakładką.

  Depilacja

Krem do depilacji

Łatwym, szybkim i zupełnie bezbolesnym sposobem depilacji jest użycie specjalnego kremu. Na lekko zwilżone ciało nakładasz krem, czekasz kilka minut i przy użyciu gąbki ścierasz kosmetyk razem z włoskami. Jak wybrać najskuteczniejszy produkt? Na pewno jest to uzależnione od rodzaju włosów, których chcesz się pozbyć, a także fragmentu ciała, na którym nie chcesz mieć żadnego owłosienia. Rynek oferuje wiele produktów, z których na pewno dobierzesz produkt odpowiadający swoim potrzebom.

Depilacja woskiem

Inną popularną metodą usuwania owłosienia jest tzw. woskowanie. Polega ono na nałożeniu na depilowaną powierzchnię ciała ciepłego wosku, pozostawienie go na kilka/kilkanaście sekund i energiczne zerwanie płata.  Aby uzyskać zadowalający efekt, jednakowo przy depilowaniu woskiem, czy depilatorem, włoski muszą być nieco dłuższe. Niestety, obie te metody są bolesne.

Usuń włoski raz na zawsze

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najskuteczniejsza depilacja, to odpowiedź jest jedna – laser! Kiedyś był to luksusowy i bardzo drogi zabieg. Dziś jest w ofercie wielu gabinetów. Dobry sprzęt dużo kosztuje, więc zabieg też musi mieć swoją cenę. Wybierz sprawdzony zakład i wykwalifikowaną kosmetyczkę, która przedstawi Ci szczegóły zabiegu i przeprowadzi wywiad, czy nie ma żadnych przeciwwskazań, byś skorzystała z tej metody. Przed zabiegiem nie możesz m.in. opalać się czy pić dziurawca. Włoski muszą być odrobinę dłuższe. Przed rozpoczęciem depilacji kosmetyczka nakłada maść znieczulającą i po ok. godzinie przystępuje do zabiegu. Depilacja laserowa nie trwa długo i trzeba ją kilka razy powtarzać w pewnych odstępach czasu, by uzyskać ostateczny, zadowalający efekt. Po zakończeniu cyklu skóra potraktowana laserem jest zupełnie gładka i to na lata!

Powiązane Artykuły:

Print Friendly