Makijaż

Jak wykonać poprawny demakijaż okolic oczu?

maj 13, 2017 przez
Demakijaż oczu to absolutna podstawa codziennej pielęgnacji. Jednak czy na pewno wiesz, jak robić to prawidłowo? Odpowiedni demakijaż okolic oczu, jest tak ważny, ponieważ skóra wokół oczu jest najbardziej delikatną i cienką skórą na naszej twarzy. Jej wiotkość sprawia, że szybko ulega procesom starzenia. Dzieje się tak również dlatego, że ten obszar praktycznie pozbawiony jest tkanki tłuszczowej. Skóra wokół oczu również o wiele szybciej ulega przesuszeniu, ponieważ na jej powierzchni znajduje się 15 razy mniej gruczołów łojowych, niż na reszcie Twojej twarzy! Dlatego też, tak ważna jest jej pielęgnacja, o której pisaliśmy już na naszym blogu :)  Pielęgnacja, pielęgnacją, ale czy wiesz jak prawidłowo wykonać demakijaż oczu? Poniżej znajdziesz krótką instrukcję, jak krok po kroku tego dokonać: Demakijaż - podstawy
  1. Dokładnie umyj ręce – dotykanie skóry twarzy brudnymi rękoma w ciągu dnia, przyczynia się do powstawania wielu infekcji, takich jak zapalenie spojówek. 2. Dwa płatki kosmetyczne nasącz odpowiednim dla Twojej cery preparatem do demakijażu (o czym napiszemy już w następnym wpisie). 3. Płatki przyłóż na zamkniętą powiekę, poczekaj chwilę, tak aby preparat miał możliwość rozpuszczenia makijażu. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego pocierania i naciągania skóry wokół oczu oraz mechanicznego uszkadzania rzęs.
Ważne – pamiętaj, aby nakładać odpowiednią ilość preparatu do demakijażu, gdy jest go za dużo, może dostać się do oka i powodować podrażnienia. Jeśli zaś dasz go za mało, bardzo trudno będzie Ci całkowicie zmyć makijaż. 4. Maskare usuwaj delikatnymi pionowymi ruchami góra – dół, tak aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia rzęs. 5. Następnie bardzo delikatnymi ruchami, od zewnętrznej do wewnętrznej części oka, pozbądź się reszty makijażu. Demakijaż - okolice oczu Ważne przy demakijażu oczu – każde intensywne pocieranie czy rozciąganie powoduje powstawanie zmarszczek! Już teraz dbaj, aby jak najdłużej wyglądać młodo i pięknie! Realash_demakijaz-4 6. Jeśli płatek kosmetyczny jest już zabrudzony, śmiało sięgnij po następny. Do demakijażu powinnaś zużyć ok. 4-5 wacików – aż będą zupełnie czyste. Ważne – Pamiętaj o demakijażu brwi, o czym często można zapomnieć :) Demakijaż całej twarzy Przy demakijażu całej twarzy najlepiej nanieść preparat na skórę i również odczekać parę chwil, po czym kolejno delikatnymi, kolistymi ruchami usuwać makijaż. Czynności te wykonuj, aż płatki kosmetyczne, będą zupełnie czyste. Po zakończonym demakijażu, przetrzyj twarz tonikiem, odpowiednim dla Twojego rodzaju cery, aby przywrócić skórze właściwy odczyn pH, co zapobiegnie powstawaniu stanów zapalnych i wyprysków. Jak dobrać odpowiedni dla Twojej cery kosmetyk do demakijazu przeczytasz w artykule – Preparaty do demakijażu – jaki i dlaczego jest dla Ciebie odpowiedni? Na tak przygotowaną skórę możesz nakładać serum lub krem pod oczy oraz krem na noc. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o pielęgnacji okolic oczu sprawdź też nasz wpis o tym, jak wybrać Krem pod oczy. 
Print Friendly