Makijaż

Czym jest makijaż permanentny i czy warto z niego korzystać?

cze 27, 2017 przez

Makijaż permanentny pozwala zaoszczędzić rano czas i jest długotrwały. Jeśli jeszcze nie zastanawiałaś się, czy z niego skorzystać, warto to rozważyć!

Każda kobieta ma masę obowiązków i spełnia się w wielu rolach. W każdej z nich chce być atrakcyjna, zawsze zadbana i piękna. Wychodząc naprzeciw takim potrzebom rynek kosmetyczny oferuje coraz to nowsze zabiegi, dzięki którym oszczędzasz czas i zyskujesz nieoceniony komfort. Z makijażem permanentnym już nigdy więcej nie będziesz musiała obawiać się, czy szminka albo kreska na oku nie rozmazała się. Twój wygląd będzie po prostu perfekcyjny.

Makijaż permanentny ust

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny polega na wykonaniu przez kosmetyczkę tatuażu, który zastępuje zwyczajowy makijaż. Używa się do tego specjalnego urządzenia z małą igiełką, która w szybkim tempie nakłuwa dany obszar i wprowadza w skórę pigment w minimalnych dawkach. Trwały makijaż wykonuje się na oczach, brwiach i ustach. Zabieg makijażu permanentnego nie należy do przyjemnych, ale też nie jest bardzo bolesny. Musisz jednak liczyć się z powtórzeniem go po ok. 2-3 tygodniach, aby uzyskać odpowiednie efekty. Warto pomęczyć się, by później przez nawet 5 lat mieć spokój i olśniewać zawsze perfekcyjnym makijażem!

Makijaż ust, brwi i powiek

Makijaż permanentny oczu najczęściej polega na wyrysowaniu kresek na dolnej i górnej powiece. Kreski mogą być grubsze i bardziej wyraziste lub cienkie, aby zachować bardziej naturalny efekt. Na pewno nie będziesz  musiała więcej martwić się o wyrazistość swojego spojrzenia i podkreślenie kształtu oka.

Prawdziwy boom przeżywają ostatnio wyrysowane brwi. Makijaż permanentny brwi można wykonać na różne sposoby. Metoda włoskowa, stosowana u właścicielek cienkich, słabych i nierównych brwi, polega na wprowadzeniu pigmentu na całej powierzchni łuku brwiowego, a więc tam, gdzie powinna być pięknie wyrysowana brew. Jeśli Twoje brwi nie wymagają drastycznej ingerencji, możesz skorzystać z metody piórkowej, która wypełni pojedyncze ubytki lub przerwy, w naturalny sposób zagęści brwi i nada im bardziej intensywnego koloru. Więcej na temat makijażu permanentnego brwi przeczytasz w artykule Makijaż permanentny brwi – czy warto?

Mniej popularny jest makijaż permanentny ust. Jeśli Twoja pigmentacja warg jest słaba, powinnaś rozważyć tę alternatywę. Po zabiegu usta będą wydawać się pełniejsze, lepiej nawilżone i z pewnością bardziej seksowne. Więcej na temat makijażu permanentnego ust przeczytasz w artykule Makijaż permanentny ust – tak czy nie?

Makijaż permanentny brwi

Uważaj na karykaturalny efekt!

Nieudany makijaż permanentny poznasz po jego sztuczności. Kształt brwi czy ust powinien być idealnie dobrany do owalu twarzy. Podobnie jest z kolorem – nie powinien być zbyt ciemny. Musi pasować do Twojej karnacji i naturalnego koloru włosów.

Ile kosztuje makijaż permanentny?

Makijaż permanentny ma coraz większe powodzenie, więc popyt na tę usługę gwałtownie rośnie i coraz więcej gabinetów wprowadza ją do swojej oferty. Pamiętaj jednak, że decydujesz się na trwały makijaż, którego nie będziesz mogła zmyć po zabiegu, dlatego wybierz sprawdzony zakład i wykwalifikowaną kosmetyczkę! Nie daj się oszukać tanim ofertom. Mimo, że ceny spadają, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. W kosztach makijażu permanentnego jest zawarta nie tylko sama usługa, ale również materiał i koszt wyszkolenia kosmetyczki. Ceny wahają się zależnie od tego, na której części twarzy robisz makijaż. Na pewno nie raz widziałaś efekty nieudanego makijażu permanentnego, więc sama musisz przyznać rację stwierdzeniu, że akurat na tej inwestycji nie można oszczędzać.

Print Friendly