Cera

Czarna maska, czyli jak pozbyć się wągrów i zaskórników

kwi 23, 2019 przez
Nieestetyczne czarne kropki na nosie to częsty problem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wyciskanie wągrów nie jest rozwiązaniem. Szukasz skutecznego rozwiązania na zaskórniki i zatkane pory? Czarna maska z Azji to hit ostatnich lat. Sprawdź, czy to skuteczny sposób na pozbycie się wągrów!

Czarna maska

Jak usunąć wągry i zaskórniki?

Chyba każda z nas stanęła choć raz przed wyzwaniem pozbycia się uciążliwych wągrów, zaskórników lub innego rodzaju niedoskonałości na skórze. Problemy tego rodzaju dotyczą przede wszystkim pań o rozszerzonych porach, lecz nie tylko. Dotychczas najczęściej stosowaną metodą były plastry na wągry lub różnego rodzaju pasty. Nie ma się co oszukiwać – znalezienie naprawdę skutecznego kosmetyku np. kremu, maseczki na zaskórniki było jednak bardzo trudne, a wiele sposobów na wągry po prostu zawodziło.

Od pewnego czasu bardzo popularna stała się tzw. czarna maska, która szczególne tryumfy święci w Azji. To kosmetyk z rodzaju „peel off”. Jego zadaniem jest nie tyle odżywienie czy ujędrnienie naskórka, lecz usunięcie z powierzchni skóry powstałych niedoskonałości. Niektóre maseczki choć nie nalleżą do typu peel-off dzieki zawartych w ich składzie enzymom też usuwają niedoskonałości skóry. Do tego typu maseczek należą między innymi:

Co to jest czarna maska?

Czarna maska to rodzaj maski na twarz której zadaniem jest usunięcie  na wągrów, zaskórników i innych niedoskonałości pojawiających się na skórze. Specyfik ten został opracowany według chińskiej receptury. Pierwotnie w jego składzie znajdowało się wiele sztucznych składników, ale jest bezpieczny w stosowaniu i nie powinien wywoływać reakcji uczuleniowej. Podstawowym elementem składu czarnej maski jest aktywny węgiel. W oryginale aktywny węgiel bambusowy. Dostępne są obecnie czarne maski zarówno w postaci tradycyjnej jak i w w płachcie. Zasada działania jest podobna – maska ma utworzyć jednorodny płat który zdejmujemy wraz z zanieczyszczeniami. Ostatnio co raz częściej dostępne są w drogeriach czarne maski w których składzie sztuczne składniki zostały ograniczone do minium, a dodatkowo ich skład został wzbogacony o substancje łagodzące podrażnienia i nawilżające. Dobrym przykładem takiej skutecznej maseczki jest NUTRIDOME FACE DETOX – Maseczka do twarzy z aktywnym węglem bambusowym. Pamiętaj jednak, że czarnej maski nie stosuje się jako kosmetyku odżywiającego czy regenerującego naskórek – podstawowym i zasadniczym jej zadaniem jest oczyszczenie skóry.  

Maska na wągry – jak stosować czarną maskę

Nim zastosujesz czarną maskę pamiętaj, by przygotować skórę na przyjęcie składników.  Najskuteczniejszą metodą jest zrobienie „parówki”, dzięki czemu pory na skórze zostaną otwarte. Napełnij miskę gorącą wodą, a następnie pochyl się nad nią i zakryj głowę ręcznikiem, aby stworzyć warunki podobne do tych panujących w saunie. Wytrzymaj w ten sposób około 5 minut, a następnie osusz twarz i nałóż czarną maskę. Pamiętaj przy tym, że czarna maska charakteryzuje się znacznie silniejszym działaniem niż np. plastry na wągry. Po wyschnięciu głęboko wnika w skórę, przez co jej oderwanie bywa naprawdę nieprzyjemne. Niestety jest to konieczne, aby odpowiednio oczyścić naskórek i znów cieszyć się piękną i estetyczną cerą.

Black mask

Czarną maskę szczególnie ostrożnie powinny stosować osoby z cerą naczynkową i bardzo wrażliwą. Z uwagi na siłę jej przylegania do naskórka, najlepiej nakładać ją wtedy wyłącznie na strefę T, czyli czoło, brodę i nos. Czas zastygnięcia czarnej maski wynosi zwykle około 30-40 minut. Dodatkowo złuszcza ona martwy naskórek, dzięki czemu twarz staje się gładka i niemalże aksamitna w dotyku. Nie przejmuj się także powstałymi zaczerwienieniami – to zupełnie normalna reakcja na ten zabieg. Po zdjęciu czarnej maski dobrą praktyką jest przemycie twarzy zimną wodą oraz zastosowanie kremu nawilżającego. W ten sposób utrwalisz efekty jej działania, a także zamkniesz rozszerzone wcześniej pory. Czarną maskę należy stosować nie częściej niż co 2 tygodnie.

Polecane kosmetyki:

Print Friendly