Porady

Czarna maska, czyli jak pozbyć się wągrów i zaskórników

wrz 28, 2017 przez

Szukasz skutecznego sposobu na zaskórniki i wągry? Sprawdź najnowszy hit – czarną maskę prosto z Azji.

Czarna maska

Jak usunąć wągry i zaskórniki?

Chyba każda z nas stanęła choć raz przed wyzwaniem pozbycia się uciążliwych wągrów, zaskórników lub innego rodzaju niedoskonałości na skórze. Problemy tego rodzaju dotyczą przede wszystkim pań o rozszerzonych porach, lecz nie tylko. Dotychczas najczęściej stosowaną metodą były plastry na wągry lub różnego rodzaju pasty. Nie ma się co oszukiwać – znalezienie jakościowego produktu czy kremu na zaskórniki było jednak bardzo trudne, a wiele sposobów na wągry po prostu zawodziło.

Od pewnego czasu bardzo popularna stała się tzw. czarna maska, która szczególne tryumfy święci w Azji. To kosmetyk z rodzaju „peel off”. Jego zadaniem jest nie tyle odżywienie czy ujędrnienie naskórka, lecz usunięcie z powierzchni skóry powstałych niedoskonałości. Niektóre maseczki choć nie nalleżą do typu peel-off dzieki zawartych w ich składzie enzymom też usuwają niedoskonałości skóry. Do tego typu maseczek należą między innymi:

Maska na wągry – jak stosować czarną maskę

Co to jest czarna maska? Czarna maska to sposób na wągry i inne niedoskonałości pojawiające się na skórze. Specyfik ten został opracowany według chińskiej receptury. Pierwotnie w jego składzie znajdowało się wiele sztucznych składników, ale jest bezpieczny w stosowaniu i nie powinien wywoływać reakcji uczuleniowej. Ostatnio co raz częściej dostępne są w drogeriach czarne maski w których składzie sztuczne składniki zostały ograniczone do minium. Dobrym przykładem takiej skutecznej maseczki jest NUTRIDOME FACE DETOX – Maseczka do twarzy z aktywnym węglem bambusowym. Pamiętaj jednak, że czarnej maski nie stosuje się jako kosmetyku odżywiającego czy regenerującego naskórek – podstawowym i zasadniczym jej zadaniem jest oczyszczenie skóry.

Nim zastosujesz czarną maskę pamiętaj, by przygotować skórę na przyjęcie składników.  Najskuteczniejszą metodą jest zrobienie „parówki”, dzięki czemu pory na skórze zostaną otwarte. Napełnij miskę gorącą wodą, a następnie pochyl się nad nią i zakryj głowę ręcznikiem, aby stworzyć warunki podobne do tych panujących w saunie. Wytrzymaj w ten sposób około 5 minut, a następnie osusz twarz i nałóż czarną maskę. Pamiętaj przy tym, że czarna maska charakteryzuje się znacznie silniejszym działaniem niż np. plastry na wągry. Po wyschnięciu głęboko wnika w skórę, przez co jej oderwanie bywa naprawdę nieprzyjemne. Niestety jest to konieczne, aby odpowiednio oczyścić naskórek i znów cieszyć się piękną i estetyczną cerą.

Black mask

Czarną maskę szczególnie ostrożnie powinny stosować osoby z cerą naczynkową i bardzo wrażliwą. Z uwagi na siłę jej przylegania do naskórka, najlepiej nakładać ją wtedy wyłącznie na strefę T, czyli czoło, brodę i nos. Czas zastygnięcia czarnej maski wynosi zwykle około 30-40 minut. Dodatkowo złuszcza ona martwy naskórek, dzięki czemu twarz staje się gładka i niemalże aksamitna w dotyku. Nie przejmuj się także powstałymi zaczerwienieniami – to zupełnie normalna reakcja na ten zabieg.
Po zdjęciu czarnej maski dobrą praktyką jest przemycie twarzy zimną wodą oraz zastosowanie kremu nawilżającego. W ten sposób utrwalisz efekty jej działania, a także zamkniesz rozszerzone wcześniej pory. Czarną maskę należy stosować nie częściej niż co 2 tygodnie.

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>