Makijaż

Co to jest baking?

lip 06, 2016 przez

Baking to jedna z metod makijażu, którą na nowo odkryły amerykańskie gwiazdy. Zainspirowane wyglądem gwiazd blogerki szturmem popędziły do wstawiania wpisów oraz nagrywania tutoriali o tym, co to jest i jak wykonać baking.

Baking to trend, który przeżywa swój wielki comeback. Miliony kobiet na całym świecie próbują, komentują, oceniają ten nurt. To masowy hit, na który trudno pozostać obojętnym. Wzbudza skrajne emocje – od zachwytu po kompletny brak uznania. Pora, abyś i Ty przekonała się, czy warto używać tej techniki.

baking

Jak wykonać baking?

Podstawą tego rodzaju makijażu jest nawilżenie skóry, zwłaszcza wrażliwej i delikatnej skóry okolic oczu. Jeśli pomniesz ten krok lub wykonasz go nieprawidłowo, na swojej buzi dostrzeżesz (i to nie tylko Ty!) rolujące się warstwy podkładu i pudru, które uwidocznią wszelkie bruzdy i zmarszczki. Dlatego zainwestuj w naprawdę dobry i sprawdzony nawilżająco-odżywczy krem. Zaaplikuj go i poczekaj, aż się wchłonie.

Kiedy już krem się wchłonie, pora na fluid. Wykonaj tradycyjne konturowanie twarzy z użyciem bronzera. Następnie korektor. Nie żałuj kosmetyku – w bakingu im więcej kosmetyku użyjesz, tym lepiej. Nałóż korektor w miejsca pod oczami. Czas na puder transparentny. Może być puder sypki, puder w kamieniu. W jasnym odcieniu, w żadnym razie nie ciemny! Dobry puder mineralny powinien być drobno zmielony, by osadził się i pozostał na skórze długo. Nanieś go w okolice pod oczami, nad kośćmi policzkowymi, na czoło, środek nosa, czubek brody oraz kości żuchwy. Do aplikacji pudru weź specjalną gąbeczkę do makijażu. Możesz też użyć pędzla, jednak to gąbeczka do makijażu zapewni efekt, o jakim mowa. Niektóre panie bo wypróbowaniu beauty blendera już nie wracają do pędzli.

nawilżenie

Dlaczego akurat gąbeczka do makijażu?

Używanie gąbeczki do makijażu zapewni szybką i precyzyjną aplikację kosmetyku. Dodatkowo, nakładanie pudru za pomocą beauty blendera jest bardzo przyjemne. Puder wniknie głęboko w strukturę skóry i zapewni trwałość makijażu.

Zwilż gąbeczkę wodą, a następnie nanieś na nią puder i delikatnymi ruchami wklep kosmetyk w skórę. Jeśli widzisz taką potrzebę, nałóż jeszcze więcej pudru. Nie żałuj kosmetyku – w bakingu liczy się ilość! Czas na baking! Z języka angielskiego baking oznacza pieczenie i to właśnie teraz dzieje się z Twoją twarzą. Baking wykorzystuje ciepło skóry. Zostaw taką solidną warstwę pudru na 5-10 minut do wyschnięcia. Po upływie tego czasu używając pędzla wachlarzowego, zwanego też miotełką, wykonując zdecydowane, ale jednak subtelne ruchy ręką, usuń nadmiar kosmetyku z twarzy. Pędzel wachlarzowy to pędzel wielozadaniowy. Nie tylko zmiecie  nadmiar zbędnego kosmetyku, ale także idealnie zblenduje granicę pomiędzy pudrem a nałożonym chwilę wcześniej na kości kości policzkowe bronzerem.

beauty blender

Jaki jest efekt bakingu?

Ten rodzaj makijażu jest bardzo trwały i tej jego zalety nie sposób przecenić. Idealnie nadaje się zatem na wieczorne wyjścia i wielkie imprezy. Rozświetlona pudrem twarz wspaniale wygląda na zdjęciach. Baking ukrywa niedoskonałości skóry i ukrywa sińce pod oczami. Czy jest zatem jakieś „ale” dotyczące bakingu?

Baking nie jest dla osób z suchą cerą. Zamiast efektu wyraźnie wykonturowanej twarzy, i tzw. flawless look (nieskazitelnego wyglądu) uwidocznisz suche miejsca na twarzy. Nie wszyscy też są sympatykami efektu porcelanowej twarzy. Dla jednych taki efekt jest super, lecz dla innych sztuczny. Słychać też głosy, że baking do noszenia na co dzień jest zdecydowanie „za ciężki”. Wszystko, jak zawsze, jest rzeczą gustu. :)
Print Friendly