Porady

Azteckie wzory na paznokciach – przepis na aztecki manicure

kwi 21, 2017 przez

Jeśli słysząc o azteckich paznokciach, widzisz skomplikowane zawijasy, to jesteś w błędzie. Azteckie inspiracje to piękne oparte na figurach geometrycznych wzory, które przywodzą na myśl nowoczesne malarstwo lub ludowy folklor.

azteckie wzory na paznokciach

Jak wymyślić wzory?

Tak naprawdę ilość wzorów jest ograniczona tylko twoją wyobraźnią. Wzory azteckie są bardzo geometryczne, więc możesz wybrać trójkąt, linię prostą, linię, która przebiega po kwadracie lub trójkącie (wygląda jak ząbki), no i oczywiście kropki. Możesz je dowolnie łączyć, urozmaicać, pokrywać tylko część paznokcia wzorem lub też cały. Wszystko zależy od twojego nastroju i wolnego czasu, którym dysponujesz. Na początek zdecyduj się na kolor bazowy, którym pokryjesz wszystkie paznokcie. Do azteckich wzorów będziesz potrzebować jeszcze jednego koloru oraz czarnego lakieru, który jest niezbędny do wykonania obwódek. Możesz oczywiście użyć więcej kolorów, ale manicure będzie wymagał od ciebie większej precyzji.

Wzorki na paznokciach krok po kroku

Pomaluj paznokcie kolorem bazowym. Jeżeli nie chcesz, aby manicure przytłoczył twoją stylizację, możesz zostawić dwa paznokcie bez wzoru. Następnie drugim kolorem narysuj większe wzory na pozostałych, jak trójkąty czy grube linie. Możesz użyć do tego cieńszego pędzelka. Kiedy lakier wyschnie, bardzo cienkim pędzelkiem zrób czarnym lakierem obwódki większych kształtów. Możesz też dodać drobne szczegóły, jak kropeczki, ząbki i falujące obramowania. Jeżeli nie masz pewnej ręki, możesz ułatwić sobie zadanie i skorzystać z naklejek samoprzylepnych, na których drukuje się etykiety na koperty. Potnij je na plasterki o szerokości około 3 mm. Paseczki możesz naklejać na paznokciu w dowolnej konfiguracji, a powstałą między nimi wolną przestrzeń zamaluj lakierem w innym niż bazowy kolorze. Jeżeli nie czujesz się pewnie, skorzystaj z bogatej kolekcji wzorów azteckich paznokci w internecie. Są dobrą inspiracją dla początkujących i pomagają rozwinąć wyobraźnię. Paseczki odklej, gdy lakier tylko lekko wyschnie. Jeżeli mimo wszystko nie uda ci się zrobić dokładnego wzoru, możesz zetrzeć lakier zmywaczem w pędzelku.

malowanie paznokci

Propozycja dla niecierpliwych

Nie da się ukryć, że nie każda z nas jest cierpliwą artystką, która z zegarmistrzowską precyzją będzie umiała odwzorować każdy detal. Nic strasznego. Wzory azteckie na paznokciach można też zrobić korzystając z gotowych naklejek wodnych. Ze względu na jakość druku takie wzory mają są bogatsze o drobne szczegóły i wymyślne grafiki, których nie zrobisz pędzelkiem. Naklejki wodne działają jak kalkomanie. Musisz tylko dobrać wzór odpowiednio do wielkości paznokcia. Jeżeli masz krótkie, wzór, który jest większą kompozycją nie będzie dobrze wyglądał. W przypadku naklejek dobrze jest wybrać jako lakier bazowy bardzo jasny odcień. Ciemny kolor może przebijać przez kalkomanię. Naklejkę wycinasz odpowiednio do wielkości i kształtu paznokcia. Przyda ci się także pęseta i patyczek. Wycięty wzór wkładasz do naczynia z wodą, a kiedy rysunek odklei się od papieru, nakładasz go delikatnie pęsetą na paznokieć. Jeżeli nie udało ci się idealnie dociąć naklejki, możesz ją obciąć wzdłuż płytki paznokcia nożyczkami. Patyczek pomoże ci przy układaniu naklejki przy skórkach. Powodzenia! Jeżeli chcesz  poznać więcej ciekawych wzorków na paznokcie, czytaj  - Wzorki na paznokcie – poznaj najnowsze trendy!

Print Friendly