Fit&Sexy

Antycellulitowe trio – 3 sposoby na cellulit

cze 17, 2015 przez

Twój długo oczekiwany urlop czy wyjazd nad morze zbliża się wielkimi krokami? Zapewne podjęłaś już pierwsze kroki w walce ze skórką pomarańczową stosując odpowiednią dietę i masaże. Pora na ostateczną bitwę z cellulitem! Sprawdź czy znasz te 3 sposoby na cellulit! W naszym poprzednim wpisie mogłaś przeczytać o sposobach zwalczania cellulitu. Warto wiedzieć, że sama dieta, pielęgnacja i masaże nie wystarczą. Niezwykle ważne są odpowiednie ćwiczenia. Pamiętaj, ruch to zdrowie! Podczas ćwiczeń podnosi się Twój poziom ,,hormonów szczęścia”, tryskasz energią i jesteś uśmiechnięta. Jednak nie każdy typ treningu będzie dla Ciebie odpowiedni. Większość ćwiczeń siłowych zwiększa tylko masę mięśniową. Powiększające się mięśnie wywierają nacisk na skórę od wewnątrz i uwypuklają skórkę pomarańczową. Jeśli skupiasz się głównie na redukcji cellulitu, postaw na antycellulitowe trio:

Blog_Realash_ob_1 1. Trening aerobowy – spalamy tłuszcz

Wybierz rodzaj ćwiczeń odpowiedni dla siebie. Może to być pływanie, jazda na rowerze, aerobik, intensywny marsz. Ważne by taki trening trwał minimum 35 minut. Odpowiednio dostosowany program aerobowy pozwoli Ci spalić zbędny tłuszczyk na udach, brzuchu i pośladkach. Pobudzi także krążenie krwi, ułatwi wydalanie toksyn i pobudzi funkcjonowanie układu limfatycznego. Dzięki temu unikniesz złogów limfy, które powodują powstawanie efektu „pomarańczowej skórki.” Wykonuj ćwiczenia przynajmniej 2 razy w tygodniu, by przyniosły oczekiwane rezultaty.

Blog_Realash_ob_2

2. Brzuszki i przysiady – wzmacniamy mięśnie

Skup się na pracy nad tymi grupami mięśni, których dotyczy problem cellulitu, tj. brzuch, pośladki i uda. Przypomnij sobie lekcje w-fu z czasów szkolnych. Czy zwykle robiłaś brzuszki i przysiady? Te ćwiczenia są idealne na cellulit! Zobacz, jak wykonać je prawidłowo.

Brzuszki – połóż się na macie, spleć dłonie w koszyczek, załóż je za głowę. Rozstaw stopy na szerokość bioder. Zegnij tułów, odrywając łopatki od podłogi. Nie odrywaj całych pleców, by zbytnio nie obciążać kręgosłupa. Wykonuj 3 serie po 20-25 powtórzeń. Jeśli jesteś gotowa na zaawansowane brzuszki, unieś stopy tak, by znalazły się nad biodrami. Trenujesz wtedy dolne partie mięśnia prostego brzucha.

Przysiady – ustaw stopy na szerokość barków. Wypchnij biodra do tyłu i utrzymując cały czas proste plecy zejdź w dół. Cały czas dociskaj stopy do podłogi. Upewnij się, że kolana nie wystają poza linię palców stóp. Unikniesz w ten sposób nadmiernego obciążania stawów kolanowych. Możesz regulować rozstaw stóp – ćwiczysz wtedy inne mięśnie (stopy na szerokość barków – modelujesz przód uda; stopy szerzej niż szerokość barków – ćwiczysz mięśnie pośladkowe, modelujesz tył oraz wewnętrzną część uda). Zacznij od 20 przysiadów i powoli zwiększaj ich liczbę. Twoim celem będzie 100 przysiadów dziennie. Obowiązkowo rób 1-dniową przerwę między treningami.

Blog_Realash_ob_2b 3. Rozciąganie – rozbijamy grudki

Spójrz na baletnice i kobiety uprawiające jogę – one nie mają cellulitu! Nie sądziłaś, że rozciąganie jest aż tak ważne? To błąd. Podczas rozciągania tłuszcz, który znajduje się pomiędzy skórą a mięśniami „pracuje i rozciąga się.” Grudki powoli znikają, a skóra się wygładza. Rozciąganie, czyli inaczej stretching statyczny powinien być wykonywany po treningu i powinien trwać 15-20 minut. Wykonuj 5-8 ćwiczeń, jedną serię po 10 powtórzeń. Napinaj mięśnie przez 15-30 sekund i rozluźniaj na 2-3 sekundy. Pamiętaj, że te trzy rodzaje ćwiczeń tylko połączone razem dadzą Ci wymarzone rezultaty. Zaatakuj skórkę pomarańczową z 3 stron :) Już dziś podejmij walkę z cellulitem z antycellulitowym trio!

Print Friendly