Porady

Ałun – antybakteryjny skarb natury!

gru 07, 2016 przez

Ałun to naturalny minerał górski, który z powodzeniem może zastąpić Twój ulubiony antyperspirant. Poznaj jego wszystkie właściwości. Ma ich naprawdę sporo!

ałun

Jeżeli do tej pory korzystałaś ciągle z jednego antyperspirantu lub co gorsza, nie potrafiłaś dobrać odpowiedniego kosmetyku, który skutecznie ochroniłby Cię przed nieprzyjemnym zapachem, powinnaś sięgnąć po sprawdzony i naturalny środek, jakim jest ałun.

Naturalna alternatywa

Zastosowanie ałunu w kosmetyce związane jest przede wszystkim z jego wieloma właściwościami. Ałun jest wolny od szkodliwych związków chemicznych i alkoholu, dlatego coraz częściej powraca do łask. Jego główne działanie to powstrzymywanie rozwoju bakterii odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnego zapachu na skórze pod pachami. Co najważniejsze, nie zatyka on porów tak jak niektóre antyperspiranty i nie likwiduje wydzielania się potu, dlatego skóra może oddychać. Dodatkowym plusem jest to, że ałun nie pozostawia żadnych plam na ubraniach. Jest również bardzo wydajny. Jeden kryształ o wadze około 100 g może wystarczyć nawet na 3 lata regularnego stosowania!

ałun

Antybakteryjny, łagodzący, wysuszający

Ałun to kruchy minerał górski, który powstał z soli. Zawiera mnóstwo dodatkowych minerałów, takich jak: żelazo, sód, mangan, gal, chrom czy tytan. Jest przezroczysty i błyszczący. Może występować w oszlifowanej formie bryłki, proszku lub kostki przypominającej mydło. Ten naturalny środek ma działanie antybakteryjne, łagodzące, ściągające i wysuszające. Idealnie sprawdza się jako remedium na wszelkiego rodzaju wypryski, a nawet opryszczki. Nie uczula, ponieważ jest pozbawiony zapachu i barwników, dlatego może go stosować każdy – bez względu na wiek.

sol-wulkaniczna

Idealny dla mężczyzn i dzieci

Regularne zastosowanie ałunu może zniwelować wrastanie włosków po depilacji. Minerał łagodzi również oparzenia słoneczne i pomaga leczyć wrastające paznokcie. Możesz podrzucić go swojemu mężczyźnie. Ałun idealnie sprawdzi się przy zacięciach maszynką, ponieważ szybko zatamuje małe, krwawiące ranki. Warto go mieć w zanadrzu podczas spacerów z dzieckiem i leśnych wycieczek. Kiedy ukąsi nas insekt ałun szybko złagodzi pieczenie i swędzenie. Aby go użyć, wystarczy lekko zwilżyć końcówkę w wodzie. Pamiętaj, aby nie moczyć całej kostki, bo ałun po prostu popęka, rozsypie się na drobne, kryształowe części i będzie niewygodny w użyciu. Po zastosowaniu najlepiej odłożyć go, aby sam wysechł.

Print Friendly